Kúpiť kompresné oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
kompresného oblečenia


Kompresné oblečenie  >  Ako vám pomôže nosenie kompresného prádla

Ako vám pomôže nosenie kompresného prádla

Kompresná bielizeň má preukázateľné liečebné účinky. Používajte ju aj vy a využite benefitov revolučného pradla na šport aj bežné nosenie.

V skratke. Kompresné oblečenie zrýchľuje odtok žilovej krvi, zabraňuje hromadeniu tekutín v cievach a pomáha tým transportu tukov a odsunu metabolizátorov z podkožia. Kompresné oblečenie sa vďaka týmto účinkom používa na prevenciu a liečbu opuchov, gynoidnej obezity či celulitídy.

Aktivácia žíl a lymfatického systému

Kompresia pozitívne pôsobí na celý krvný systém. Vďaka permanentnému tlaku sa aktivuje krvné riečisko, krv prúdi rýchlejšie a cievne steny sú pružnejšie.

Formovanie postavy

Kompresné pradlo pôsobí pozitívne na problémové partie tela, z ktorých pomáha odvádzať tuk. Nefunguje to samozrejme samo o sebe, ale je potrebné pravidelne cvičiť. Kompresná spodná bielizeň však činí cvičenia efektívnejším.

Bielizňou proti celulitíde

Strašiakom žien je koža poškodená celulitídou. Tá je do istej miery daná geneticky, pravidelným cvičením a nosením aktívnej bielizne však môžete viditeľné prejavy celulitídy obmedziť.

A tiež proti kŕčovým žilám

Proti ďalšiemu zdravotnému problému, ktorý navyše vyzerá nepekne, sú určené kompresné ponožky a podkolienky. Tie zlepšujú krvný obeh a neustálym tlakom zabraňujú vzniku kŕčových žíl. Pančuchy sú tiež určené pre ženy, ktoré trpia únavou a opuchmi nôh a sú prevenciou napríklad pri cestách lietadlom.

Estetické účinky na koži

Boj proti celulitíde a kŕčovým žilám sa netýka zďaleka všetkých žien a mužov. Ďalším efektom kompresného prádla je krásne vyhladená pokožka. Tú získate vďaka kompresnému prádlu aj vo vyššom veku.

Rozsah použitia kompresného prádla je veľký, ak ho budete nosiť pri športe, robíte veľa dobrého aj pre svoje zdravie.

Zdieľajte článokOdporúčame kompresné oblečenie


Ďalšie novinky

Kompresné oblečenie Skins

Kompresné oblečenie, bielizeň a doplnky sú veľmi dobrým pomocníkom každého športovca. Čo ponúka známa značka Skins?

Ako vám pomôžu kompresné návleky?

Medzi obľúbené kompresné oblečenie patria aj návleky na nohy alebo kompresné rukávniky. Univerzálne aj špeciálne pre náročné športové výkony.

všetky novinky