Kúpiť kompresné oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
kompresného oblečenia


Kompresné oblečenie  >  Spoznajte výhody kompresných ponožiek

Spoznajte výhody kompresných ponožiek

Kompresné ponožky pre beh, cyklistiku, spinning, triatlon i ďalšie fitness aktivity zlepšujú krvný obeh, svalovú výkonnosť a tým celý športový výkon.

Ich ďalšie výhody spočívajú v znížení rizika zranenia svalov, udržiavanie telesnej teploty a odvádzanie vlhkosti smerom od tela. Pravá a ľavá noha bývajú špeciálne tvarované pre lepšie padnutie a stabilitu.

Pôsobí tiež proti opuchom

Tréningová záťaž môže byť vďaka kompresným ponožkám vyššia, a zotavenie po výkone je naopak rýchlejší. Športovci zaznamenali tiež nižší svalovú únavu. Ľudia, ktorí musia dlho sedieť, oceňujú ich účinnosť proti opuchom.

Výnimočné vlastnosti kompresným ponožkám prepožičiavajú moderné materiály, z ktorých sú vyrobené, napríklad polyamid, bavlna, coolmax, microlon, NanoGlide, lycra či spandex.

Dámske kompresné podkolienky sú dokonca obohatené extraktom zo zeleného čaju, ktorý napomáha unaveným nohám k rýchlejšej regenerácii, dodáva im energiu a účinne znižuje nepríjemné napätie.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 23. 7. 2015


Odporúčame kompresné oblečenie


Ďalšie novinky

Funkčná bielizeň pre ženy

Nemusíte byť práve vrcholová športovkyňa, alebo zdatná turistka, aby ste ocenila funkčné prádlo.

29. 7. 2016

Ako vám pomôžu kompresné návleky?

Medzi obľúbené kompresné oblečenie patrí aj návleky na nohy, alebo kompresné rukávniky. Univerzálne aj špeciálne pre náročné športové výkony.

22. 7. 2016

Kompresné oblečenie ako prevencia ovisnutej kože

Jedným z blahodárnych účinkov kompresnej bielizne je aj prevencia vzniku ovisnutej kože, ktorá je nepríjemným efektom pri rýchlom chudnutí. Aké sú rady fitness a nutričných poradcov?

20. 5. 2016

všetky novinky