Kúpiť kompresné oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
kompresného oblečenia


Kompresné oblečenie  >  Spoznajte výhody kompresných ponožiek

Spoznajte výhody kompresných ponožiek

Kompresné ponožky pre beh, cyklistiku, spinning, triatlon i ďalšie fitness aktivity zlepšujú krvný obeh, svalovú výkonnosť a tým celý športový výkon.

Ich ďalšie výhody spočívajú v znížení rizika zranenia svalov, udržiavanie telesnej teploty a odvádzanie vlhkosti smerom od tela. Pravá a ľavá noha bývajú špeciálne tvarované pre lepšie padnutie a stabilitu.

Pôsobí tiež proti opuchom

Tréningová záťaž môže byť vďaka kompresným ponožkám vyššia, a zotavenie po výkone je naopak rýchlejší. Športovci zaznamenali tiež nižší svalovú únavu. Ľudia, ktorí musia dlho sedieť, oceňujú ich účinnosť proti opuchom.

Výnimočné vlastnosti kompresným ponožkám prepožičiavajú moderné materiály, z ktorých sú vyrobené, napríklad polyamid, bavlna, coolmax, microlon, NanoGlide, lycra či spandex.

Dámske kompresné podkolienky sú dokonca obohatené extraktom zo zeleného čaju, ktorý napomáha unaveným nohám k rýchlejšej regenerácii, dodáva im energiu a účinne znižuje nepríjemné napätie.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 23. 7. 2015


Odporúčame kompresné oblečenie


Ďalšie novinky

Kompresné oblečenie ako prevencia ovisnutej kože

Jedným z blahodárnych účinkov kompresnej bielizne je aj prevencia vzniku ovisnutej kože, ktorá je nepríjemným efektom pri rýchlom chudnutí. Aké sú rady fitness a nutričných poradcov?

20. 5. 2016

Funkčné prádlo: Pohodlie na každý deň

Funkčné spodné prádlo je určené pre fitness aktivity, jogging, cyklistiku, tenis, lyžovanie, squash, in-line a mnoho ďalších športov. Výrobky od dobrých značiek však poskytujú taký komfort a voľnosť pohybu, že sú obľúbené aj pre každodenné nosenie.

28. 7. 2015

všetky novinky