Kúpiť kompresné oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
kompresného oblečenia


Kompresné oblečenie  >  Čo prinášajú bežcom kompresné podkolienky?

Čo prinášajú bežcom kompresné podkolienky?

Každý bežec je ohrozený otrasy pri došľapu, zvlášť pri behu po tvrdom podklade, ak má menej tlmiace topánky či ešte dobre neovládol bežeckú techniku.

Všetky otrasy veľmi namáhajú svaly a hlavne, nemajú žiadny význam pre výkon. Riešením je opora v podobe kompresných podkolienok.

Kompresia svalov lýtok zaistí neobyčajný komfort po celú dobu behaní. Pôsobí proti únave a ešte dlho po výkone aj proti opuchom. Prekrvenie nôh totiž trvá ešte mnoho hodín po namáhavej akcii. Opuchnutá lýtka a chodidlá sú športovcom dobre známa a na nálade im rozhodne nepridajú.

Odporúčania pre bežcov teda znie

Navlečte si pred výkonom kompresné podkolienky a zostaňte v nich aj potom, doma, cestou domov alebo pri posedení v reštaurácii po tréningu, pretože navyše obmedzujú aj opuchy nôh spôsobené prípadnou konzumáciou piva.Díky popísaným efektom môžu kompresné podkolienky využiť aj ďalší užívatelia - napríklad cestovatelia a pracujúci pri počítači.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 18. 2. 2014


Odporúčame kompresné oblečenie


Ďalšie novinky

Kompresné oblečenie ako prevencia ovisnutej kože

Jedným z blahodárnych účinkov kompresnej bielizne je aj prevencia vzniku ovisnutej kože, ktorá je nepríjemným efektom pri rýchlom chudnutí. Aké sú rady fitness a nutričných poradcov?

20. 5. 2016

Funkčné prádlo: Pohodlie na každý deň

Funkčné spodné prádlo je určené pre fitness aktivity, jogging, cyklistiku, tenis, lyžovanie, squash, in-line a mnoho ďalších športov. Výrobky od dobrých značiek však poskytujú taký komfort a voľnosť pohybu, že sú obľúbené aj pre každodenné nosenie.

28. 7. 2015

všetky novinky