Kúpiť kompresné oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
kompresného oblečenia


Kompresné oblečenie  >  Kompresné podkolienky prospievajú nielen bežcom

Kompresné podkolienky prospievajú nielen bežcom

Pri behaní sú veľkým rizikom otrasy pri došliapnutí. Hrozia na tvrdom podklade, ak má bežec menej tlmiace topánky alebo ešte dobre neovláda bežeckú techniku. 

Všetky otrasy namáhajú svaly a pre výkon nemajú žiadny význam. Riešením je opora v podobe kompresných podkolienok.

Kompresia svalov lýtok zaistí neobyčajný komfort po celú dobu behaní. Pôsobí proti únave a ešte dlho po výkone aj proti opuchom. Prekrvenie nôh totiž trvá ešte mnoho hodín po namáhavej akcii. Opuchnuté lýtka a chodidlá športovci dobre poznajú – je to nepríjemná komplikácia.

Teraz je ale možné bežcom poradiť: Nasaďte si pred výkonom kompresné podkolienky a zostaňte v nich aj potom, doma, cestou domov alebo pri posedení v reštaurácii po tréningu, pretože navyše obmedzujú aj opuchy nôh spôsobené prípadnou konzumáciou piva.

Vďaka popísaným efektom možno kompresné podkolienky odporučiť všetkým, ktorí podnikajú dlhé cesty autom, lietadlom alebo pracujú pri počítači.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 10. 2. 2014


Odporúčame kompresné oblečenie


Ďalšie novinky

Funkčné prádlo: Pohodlie na každý deň

Funkčné spodné prádlo je určené pre fitness aktivity, jogging, cyklistiku, tenis, lyžovanie, squash, in-line a mnoho ďalších športov. Výrobky od dobrých značiek však poskytujú taký komfort a voľnosť pohybu, že sú obľúbené aj pre každodenné nosenie.

28. 7. 2015

Spoznajte výhody kompresných ponožiek

Kompresné ponožky pre beh, cyklistiku, spinning, triatlon i ďalšie fitness aktivity zlepšujú krvný obeh, svalovú výkonnosť a tým celý športový výkon.

23. 7. 2015

všetky novinky